UNICEF
U sklopu programa educirano je 310 stručnjaka iz 106 ustanova, te je osigurana dostupnost tehnološke pomoći djeci i njihovim obiteljima.
U Hrvatskoj nema podataka koliko bi djece sa složenim komunikacijskim teškoćama moglo imati koristi od potpomognute komunikacije, no na temelju međunarodnih iskustava pretpostavlja se da je riječ o oko 4300 djevojčica i dječaka.
Ta djeca ne mogu komunicirati pomoću govora, a s potpomognutom komunikacijom njihove govorne vještine mogu se poboljšati i učiniti svakodnevni život obitelji jednostavnijim.
Asistivna tehnologija uključuje računalni softver i hardver, uređaje za sintetizaciju govora, slike, fotografije i posebne komunikacijske knjige.
U okviru programa "Komunikacija za svako dijete" educirani su stručnjaci iz zdravstvenih ustanova, ustanova socijalne skrbi, vrtića i organizacija civilnog društva te 19 privatnih ustanova iz Hrvatske.
Za ustanove uključene u program osigurana je asistivna tehnologija, računalna oprema i sto tableta vrijednih gotovo 600000 kuna.
Besplatna mobilna aplikacija otvorenog koda Cboard, koja pretvara tekst u govor, prevedena je i prilagođena hrvatskom jeziku.
Svaka obitelj može prilagoditi aplikaciju i simbole svojim potrebama te na taj način komunikaciju između djeteta s teškoćama i obitelji učiniti jednostavnijom.
Osim toga, UNICEF je podržao ažuriranje 23 postojeće aplikacije koje pomažu djeci sa složenim komunikacijskim potrebama.